05.12.2017

Czym skorupka za młodu nasiąknie...

Na obecną chwilę mamy w Polsce ponad 240 parków linowych i ciągle powstają kolejne. To bardzo obiecujący trend propagujący aktywny wypoczynek dla wszystkich, zwłaszcza dla dzieci. Cieszy fakt, że rodzice pokazują swoim pociechom jak można ćwiczyć tężyznę, sprawność i koordynację świetnie się przy tym bawiąc.

Omawiany park linowy to konstrukcja linowa zamontowana na drzewach lub palach, umożliwiająca bezpieczne zabawy na wysokości. Można zaryzykować stwierdzenie że jest to najbezpieczniejsze uprawianie rekreacji ruchowej zbliżonej do alpinizmu. Nad bezpieczeństwem użytkowników czuwają przeszkoleni instruktorzy a sam park oraz sprzęt asekuracyjny przechodzi regularne przeglądy. Parki linowe zapewniają niezapomniane wrażenia, adrenalinę i wysiłek na świeżym powietrzu. Najczęściej park linowy posiada kilka tras, każda z nich składa się z kilkunastu różnych przeszkód zaprojektowanych tak, aby każdy znalazł coś dla siebie, w tym również maluchy .

Nie znaczy to, że sprawni miłośnicy wysiłku i adrenaliny będą się tu nudzić. Na trudniejszych trasach można sprawdzić się przechodząc na rękach po wiszącej ponad 10 m nad ziemią drabinie, przejść po linach gdzie do podparcia stóp są tylko węzły, albo zwisające strzemiona.

Kto wie, czy pierwszy pobyt w parku linowym nie będzie pięknym początkiem przygody z arborystyką czy wspinaczką drzewną mającą swoje zwieńczenie w postaci rywalizacji na mistrzostwach Polski, Europy, Świata.