08.11.2017

Mistrzostwa we Wspinaczce Drzewnej

Arboryści na całym świecie spotykają się regularnie podczas widowiskowych zawodów, aby rywalizować ze sobą w wybranych konkurencjach takich jak:

-Trow line – instalacja liny
- Footlock – wspinaczka po linie
- Speed climb – wspinaczka na czas
- Work climb – praca w koronie drzew
- Rescue - ratownictwo
oraz finaliści w pokazach Masters – konkurencja Mistrzów

Już od 2012 r. Federacja Arborystów Polskich organizuje Mistrzostwa Polski we Wspinaczce Drzewnej (w tym roku odbyły się już po raz szósty). W 2014r. w Świerklańcu Polska była gospodarzem Mistrzostw Europy we Wspinaczce Drzewnej, które mieliśmy przyjemność obserwować. Oglądanie zmagań rywalizujących ze sobą arborystów pozostawia niezapomniane wrażenia.

Mistrzostwa to czas zmagań, przekraczania barier, doskonalenia własnego warsztatu i „podglądania” ikon arborystyki w zakresie stosowanych technik i umiejętności. Organizatorzy nigdy nie zapominają o dzieciach. Dla nich również przygotowują atrakcje i mozliwość posmakowania wspinaczki drzewnej. Kto wie, ile spośród tych dzieciaków zapali się do arborystyki i zdecyduje w późniejszych latach na doskonalenie umiejętności. Sponsorzy zawodów również mają okazję ściągnąć do swoich stoisk tłumy zainteresowanych głównie sprzętami dla arborystów i odzieżą ochronną. Każdy kto brał udział lub był obserwatorem mistrzostw czeka z niecierpliwością na kolejne VII Mistrzostwa Polski we Wspinaczce Drzewnej, które odbędą się w terminie 1 - 3 czerwiec 2018 r., w Parku w Skrwilnie .