16.12.2017

Przychodzi Mikołaj do Drwala

Wszyscy kochamy świąteczne prezenty :)

Przychodzi w życiu taki czas, kiedy kobieta zamierza swojemu facetowi arboryście czy też drwalowi podarować praktyczny prezent na święta. Jeśli dokładnie wie, czego on potrzebuje to jest OK.


Natomiast jeśli nie bardzo ma pojęcie o jego pracy a chce zrobić mu prawdziwą niespodziankę wywołującą u niego szczere wzruszenie i dziecięcą radość, powinna przeczytać nasze rady.


Oczywiście budżet przeznaczony na prezent ma tu duże znaczenie. Zacznijmy więc od tych mniejszych (czytaj tańszych) upominków:


 1. Klin. Klinów nigdy za dużo, jednak wcześniej upewnij się, że Twój facet obala na co dzień drzewa- w przeciwnym razie będzie to nietrafiony prezent.


 2. Dobry pilnik do ostrzenia łańcucha w pilarce. I znów upewnij się, że Twój facet lubi sobie poostrzyć, bo jeśli oddaje wszystkie łańcuchy do ostrzenia w serwisie to będzie lipa.


 3. Kominiarka. Niezastąpiona zimą pod warunkiem, że otwór jest na tyle duży, że nie ogranicza ukochanemu widoczności.


 4. Tablica z napisem: uwaga wycinka drzew. Przedmiot zazwyczaj niedostępny w stacjonarnej sprzedaży, musisz zakupić przez internet. Kup od razu 2 sztuki- na bogato.


 5. Porządne rękawice. Odpuść sobie wampirki, te kupi sobie sam. Ty podaruj mu profesjonalne, z wzmocnieniami, z koziej skórki, mięciutkie. Chyba nie chcesz, aby Twój facet miał dłonie jak zelówki.


 6. Odzież termiczna dobrej marki. Tak, Tobie wydaje się, że bokserki w reniferki są bardziej trendy na święta, ale uwierz, podkoszulek termiczny daje ogromny komfort pracy, a gacie z reniferem niekoniecznie.


 7. Siekiera. Siekiera to przedłużenie ego drwala. Kiedy mu się złamie, popada w żałobę. Nie żałuj, podaruj mu dobrą siekierę.


 8. Przyrządy i akcesoria dla arborystów. I tu wchodzimy na wyższy poziom. Od ilości sprzętów zaczyna Ci się kręcić w głowie, ale jesteś ambitna więc zaczynasz się szybko doszkalać. Na Twoje nieszczęście zaczynasz mimowolnie przekładać nazwy na język polski. O matko, co to jest :frog walker czyli żabi piechur ? floating crotch czyli, że co ? Unoszące się krocze czy pływający krok ? Chcąc wyjść z twarzą już prawie decydujesz się na zakup rzutek, bo przystępna cena i prosty wygląd. Odpuść ! Odetchnij głęboko ! Nie możesz działać pod wpływem impulsu. Być może jest ktoś (na przykład kolega), który wie, co kupić w sklepie dla arborystów, aby Twój facet był szczęśliwy. Czasem warto zapytać samego zainteresowanego, ale wtedy nie będzie oczywiście niespodzianki.


 9. Kask, spodnie antyprzecięciowe, buty. Tu już widzę zadowolenie na twojej twarzy, w końcu przecież kto jak kto ale Ty znasz rozmiary Twojego faceta, a kask pasuje przecież na każdą głowę.I tu masz rację, weź tylko pod uwagę, że od tego zależy zdrowie i życie ukochanego, więc nie żałuj grosza.


 10. Jeśli Twój facet przyzna się, że najbardziej na świecie marzy o tym, aby popracować z jakimś guru arborystyki dajmy na to w Ameryce to nie śmiej się z niego, tylko wspieraj w tym dążeniu, bo to może uczynić Twojego mężczyznę tylko lepszym w tym co robi. Marzenia często się spełniają.


  Wesołych Świąt !