24.05.2018

Wycinka drzew na własnej posesji

Koszt wycięcia drzewa jest wyższy na działce prywatnej


Ogród bez drzew, chociażby małych, nie jest w pełni dekoracyjny, gdyż wydaje się wtedy nieproporcjonalnie niski. Oczywiści, jeżeli jest to ogródek malutki, nie stanowi to wielkiego dysonansu, jednak przy posiadaniu dużego ogrodu, brak drzew najzwyczajniej go spłaszcza. Niestety, drzewa mają w zwyczaju wyrastać ponad miarę, przechylać się na budynki czy usychać z różnych przyczyn. Przychodzi wtedy taki moment, że zaczynamy się zastanawiać jak rozwiązać ten problem. Bezpieczeństwo domowników i mienia jest przecież najistotniejsze dla nas wszystkich. Zaczynamy sprawdzać we wszelkich dostępnych źródłach jaka jest cena za wycinkę drzewa.

Bywa tak dosyć często, że drzewo nam nie przeszkadza, ale sięga do linii energetycznych lub jest już tak stare, że może go połamać silniejsza wichura. Jak wykazują niedawne zawirowania pogodowe, klimat w naszym kraju zmienia się na gorsze, a wiatry wieją z  coraz większą siłą, zaś upadek  wielkiego drzewa na dom to nie tylko straty materialne, ale też strach domowników, powalone drzewa przygniatają samochody , nierzadko giną też ludzie.

Możemy, rzecz jasna, spróbować wyciąć drzewo samodzielnie. Dziś w większości domów można spotkać piłę łańcuchową, ale na pewnym etapie może zabraknąć wiedzy i umiejętności i wtedy lepiej skorzystać z pomocy profesjonalisty.Przydomowe drzewo znajdujące się blisko linii energetycznych

Przydomowe drzewa to nie jest las, gdzie drwale za pomocą fachowych podcięć powalają drzewa jedno za drugim nie martwiąc się, że przy okazji doprowadzą do uszkodzenia mienia. W wypadku wycinek miejskich cennik wycinki może być mocno zróżnicowany głównie z powodu licznych utrudnień i zagrożeń w trakcie pracy.

 Pozbycie się niebezpiecznego drzewa zazwyczaj odbywa się metodą od góry zarówno przy pracy alpinistycznej jak i przy użyciu podnośnika koszowego czy nawet dźwigu. Szczególnie niebezpieczne jest wycinanie drzew w bezpośredniej bliskości linii energetycznych, dlatego powinni to robić tylko fachowcy z doświadczeniem i umiejętnościami.